Udany debiut Polaków na korcie ziemnym!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Wspaniale rozpoczął się tegoroczny sezon na kortach ziemnych dla Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego. Polscy debliści w pierwszej rundzie turniej Masters Series Monte-Carlo pokonali Brytyjczyka Jamie Murraya oraz Białorusina Maxa Mirnego 6:3, 6:3.

Murray i Mirny grają razem od początku tego sezonu. Zdążyli oni już wspólnie wygrać jeden turnieju (w Delray Beach), byli także m.in. w półfinale zawodów Masters Series w Indian Wells oraz w ćwierćfinałach trzech innych imprez ATP Tour.  Tymczasem polscy debliści w tym roku nie grają najlepiej, legitymując się bilansem sześciu wygranych i dziewięciu przegranych meczów. Swój najlepszy wynik osiągnęli na początku tego sezonu, dochodząc do półfinału turnieju w Sydney.

Dzisiejszy mecz naszego tenisowego duetu rozpoczął się jak pierwszy pojedynek na korcie numer dwa. Trwał on siedemdziesiąt siedem minut, Polacy wykorzystali w nim cztery z ośmiu szans na przełamanie, raz tracąc własny serwis (w drugim secie). Fyrstenberg i Matkowski zanotowali w tym spotkaniu dwa asy i trzy podwójne błędy. Murray i Mirny, mimo że bardzo regularnie trafiali pierwszym podaniem (75%), nie potrafili tego faktu wykorzystać.

W drugiej rundzie Polaków czeka mecz z kolejnymi utytułowanym deblistami. Fyrstenbergi i Matkowski staną naprzeciw Szweda Jonasa Bjorkmana oraz reprezentanta Zimbabwe Kevina Ullyetta, rozstawionymi w turnieju w Monte-Carlo z numerem ósmym.

Wynik pierwszej rundy:
M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska) – M. Murray, M. Mirny (Wielka Brytania, Białoruś) 6:3, 6:3