Stanford: Rosolska i Cornet zatrzymane w finale

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Alize Cornet przegrały w finale gry podwójnej na kortach twardych w Stanford. W niedzielę zbyt wymagającymi rywalkami okazały się rozstawione z numerem 3, Abigail Spears i Coco Vandeweghe.

W pierwszym secie warszawianka i reprezentantka „trójkolorowych” straciły podanie w czwartym i ósmym gemie, a same nie miały ani jednej szansy na „breaka” i po 25 minutach przegrały 2:6. W drugiej partii do stanu 2:3 oba duety konsekwentnie wygrywały własne podania. W szóstym gemie polsko-francuska para pozwoliła reprezentantkom gospodarzy na trzecie przełamanie w meczu. Do końca pojedynku, podobnie jak w secie otwarcia, Rosolska i Cornet nie miały okazji na odrobienie strat i po 59 minutach walki faworytki miejscowej publiczności mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Dla Polki była to walka o ósmy tryumf w karierze. Mimo porażki w finale, dobry wynik w turnieju pozwoli Polce na awans na 33 miejsce w rankingu deblistek.

Dla Amerykanek było to pierwsze wspólne turniejowe zwycięstwo w głównym cyklu. Spears, która po sezonie planuje koniec zawodowej kariery, sięgnęła po 20. deblowe trofeum. Partnerująca jej Vandeweghe, która przegrała w finale singla z Madison Keys, cieszyła z drugiego tytułu w grze podwójnej.

Finał debla
A.Spears, C. Vandeweghe (USA, 3) – A. Cornet, A. Rosolska (Francja, Polska) 6:2, 6:3