Toronto: Linette nie wykorzystała meczbola

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette już w pierwszej rundzie eliminacji odpadła z turnieju WTA w Toronto. W nocy Polka przegrała po zaciętym spotkaniu z Barborą Krejcikovą 6:4, 6:7(3) 4:6. W drugim secie nasza tenisistka miała piłkę meczową.

Magda Linette w dwustopniowych eliminacjach do turnieju głównego Rogers Cup została rozstawiona, dzięki czemu w pierwszej rundzie mogła liczyć na starcie z niżej notowaną rywalką. Padło na Barborę Krejcikovą i początkowo wszystko szło po myśli Linette.

W secie otwarcia Polka szybko wywalczyła bowiem dwa przełamania i choć później rywalka odrobiła jedno z nich, to dogonić Linette nie zdołała. Nasza tenisistka wygrała więc pierwszą partię 6:4, a drugą rozpoczęła równie dobrze. Znów prowadziła 4:1 i miała podwójne przełamanie. Po chwili było nawet 5:1 i Linette była o krok od szybkiego zwycięstwa.

Wówczas wszystko się jednak odwróciło. Krejcikova nie zamierzała się poddawać i wygrała cztery gemy z rzędu, po drodze broniąc nawet piłkę meczową przy serwisie Linette. Zrobiło się 5:5, lecz Polka przerwała niekorzystną serię, przełamując rywalkę do zera. Co z tego, skoro w kolejnym gemie nie zdobyła nawet punktu przy własnym serwisie…

Wszystko rozstrzygnęło się więc w tiebreaku, w którym Krejcikova szybko zyskała przewagę, a później jeszcze ją powiększała. Czeszka wygrała 7-3 i o wszystkim musiała decydować trzecia odsłona.

Ją również Linette rozpoczęła w najlepszy możliwy sposób – od przełamania i prowadzenia 2:0. Niestety, później Krejcikova odrobiła straty i sama zyskała przewagę przełamania, której nie oddała już do końca meczu. Linette przegrała więc cały mecz 6:4, 6:7(3), 4:6 i pożegnała się z zawodami w Kanadzie. Szkoda, bo wszystko mogło potoczyć się zupełnie inaczej.