Kitzbuehel: Kolejny ćwierćfinał nie przynosi szczęścia Matkowskiemu

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Marcin Matkowski i Nenad Zimonijć przegrali mecz o półfinał w Kitzbuhel. Polsko- serbska para, rozstawiona z „jedynką”, w ćwierćfinale musiała uznać wyższość duetu: Max Mirnyi/ Philipp Oswald.

Pierwszy set przebiegał po myśli serwujących do stanu 4:4. W dziewiątym gemie Matkowski i Zimonijć przełamali rywali, wychodząc na prowadzenie 5:4. Po 32 minutach, przy swoim serwisie i drugiej piłce setowej, wygrali partię otwarcia 6:4.

W drugim secie, obie strony miały szansę na odebranie serwisu przeciwnikom. Jednak bez przełamań, zawodnicy doprowadzili do tie-breaka. Decydującą partia przebiegała pod dyktando bialorusko- austriackiej pary (7-3).

W trwającym 12 minut super tie breaku było osiem przełamań. Pięć na koncie ostatecznych zwycięzców. Po godzinie i 34 minutach, polsko-serbski duet, rozstawiony z 'jedynką’, pożegnał się z turniejem w Kitzbuhel.

To kolejny ćwierćfinał przegrany przez Matkowskiego. Polak odpadł na tym samym etapie m.in w Hamburgu, na Wimbledonie oraz w Eastbourne. Mamy nadzieję, że kolejny turniej przełamie pechową passę warszawianina.

Ćwierćfinał debla:
M. Mirnyi, P. Oswald (Białoruś, Austria) – M.Matkowski, N.Zimonijć (Polska, Serbia) 6:4 7:6(3) 6:10