Stanford: koniec przygody Linette

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: własne, foto: AFP

Alison Riske okazała się przeszkodą nie do przejścia dla Magdy Linette. Polka odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA w Stanford. Amerykanka podczas meczu odwróciła losy drugiego seta i wygrała ostatecznie z Polką 6:2, 6:4.

Riske i Linette zmierzyły się ze sobą po raz trzeci – wcześniej spotkały się w 2016 roku w Tianjin oraz Cincinnati i podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i tym razem „górą” była ta pierwsza.

Mecz od mocnego uderzenia zaczęła faworytka gospodarzy, która w partii otwarcia kontrolowała wydarzenia na korcie. 46. singlistka świata błyskawicznie wyszła na prowadzenie 4:1, a chwilę później dopięła swego, triumfując 6:2.

Zupełnie inny przebieg miała kolejna i jak się później okazało ostatnia odsłona tego pojedynku. W niej warunki na twardej nawierzchni przez długi czas dyktowała Linette. Poznanianka przy stanie 4:2 nie zdołała wykorzystać break pointa, zepsuła return i od tego momentu kompletnie się posypała. Amerykanka zaczęła wygrywać dłuższe wymiany, lepiej prezentowała się przy siatce i z nawiązką odrobiła straty.

Riske, po 90 minutach gry, mogła podnieść ręce w geście triumfu. Reprezentantka USA w następnej rundzie zawodów w Kalifornii powalczy z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową, która otrzymała wolny los i bez walki zameldowała się w 1/8 finału. Z kolei Linette w najbliższym czasie czeka turniej WTA Premier 5 w Toronto.

Alison Riske (USA) – Magda Linette (Polska) 6:2, 6:4