Mrągowo: Triumf Pawła Ciasia

/ Oskar Sozański , źródło: własne, foto: warmiamazuryopen.com

Paweł Ciaś okazał się najlepszy w piątej edycji turnieju ITF – Warmia i Mazury Open w Mrągowie. W finale w trzech setach rozprawił się z Ołeksijem Kolisnykiem.

Początek meczu lepiej ułożył się dla Ukraińca. Kolisnyk wygrał pierwszą partię 6:3 i był o krok od zdobycia swojego premierowego trofeum na zawodowych kortach.

Jednak Ciaś pozbierał się i pewnie zwyciężył w drugiej odsłonie 6:3. Do wyłonienia mistrza piątej edycji turnieju ITF – Warmia i Mazury Open konieczne było rozegranie trzeciego seta.

W rozstrzygającej partii Polak potwierdził klasę i to on mógł cieszyć się z końcowego sukcesu. Ostatecznie triumfował 4:6, 6:3, 6:2.

Tym samym Ciaś wywalczył drugi tytuł rangi ITF Futures. Poprzednio wygrał w Koszalinie w 2016 roku. Za zwycięstwo otrzyma 18 punktów do rankingu ATP.

Turniej gry podwójnej padł łupem Michała Dembka i Macieja Smoły. W finale ograli Francuza Samuela Bensoussana oraz Fabrizio Ornago z Włoch 6:4, 1:6, 10-6. Dla Dembka to drugi tytuł w karierze. Z kolei Smoła ma ich na koncie dziesięć.