ME do lat 16: Chwalińska przed złotą szansą

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub.pl

Maja Chwalińska może w niedzielę zostać mistrzynią Europy do lat 16! Młoda Polka awansowała w Moskwie do finału bez straty ani jednego seta.

Złoty medal dla 15-latki z Dąbrowy Górniczej jest już na wyciągnięcie ręki. Chwalińską dzielą od niego dwa wygrane sety. A w Moskwie nie znalazła się jeszcze zawodniczka, która byłaby w stanie pokonać Polkę choćby w jednej partii.

Półfinałowa rywalka naszej juniorki, Wiktorija Kanapatskaja, kończyła mecz tak jak poprzedniczki. Gemów ugrała trochę więcej, ale sześciu w którymś z setów nie nazbierała. W pierwszej odsłonie Maja pokonała Białorusinkę 6:2. W drugiej, bardzo wyrównanej, z przewagą jednego przełamania 6:4.

O złoty medal Chwalińska zagra z rywalką, która teoretycznie nie powinna zawiesić dużo wyżej poprzeczki. Caijsa Wilda Hennemann nie została nawet rozstawiona w Moskwie, a w juniorskim rankingu balansuje na granicy 200. miejsca. Wyżej niż 199 nigdy nie była. Ale w stolicy Rosji poza ćwierćfinałową potyczką też rozstrzygała pojedynki w dwóch setach. Faworytką i tak będzie Chwalińska.