Poznań: Watutin broni sześć meczboli i sięga po tytuł

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

Aleksiej Watutin został triumfatorem dwudziestej trzeciej edycji challengera Poznań Open (pula nagród 64 tys. euro). W niezwykle emocjonującym finale, przerywanym przez opady deszczu, Rosjanin pokonał Guido Andreozziego 2:6, 7:6(10), 3:6.

Mecz finałowy zdecydowanie lepiej rozpoczął, rozstawiony z „szóstką”, Argentyńczyk. Andreozzi emanował pewnością siebie, tracąc w pierwszym secie tylko dwa gemy. Prawdziwa huśtawka emocji miała miejsce w drugiej partii.

Argentyńczyk serwował przy stanie 6:5 i miał dwa meczbole, ale Watutin zdołał doprowadzić do tie breaka. W tym Rosjanin obronił cztery kolejne piłki meczowe i doprowadził do trzeciego seta.

W decydującej odsłonie tenisista z Wołgogradu poszedł za ciosem i zapisał na konto dwa pierwsze gemy. Przy wyniku 3:1 rywalizacja została przerwa przez opady deszczu. Grę wznowioną po blisko czterogodzinnej przerwie. Watutin utrzymał koncentrację, do końca pewnie pilnował serwisu, finalizując mecz w dwie godziny oraz 37 minut.

Jestem niesamowicie zadowolony. Naprawdę jestem w świetnej formie, choć dzisiaj zacząłem bardzo nerwowo. Wierzyłem jednak w końcowy sukces. Kluczowe okazało się obronienie sześciu piłek meczowych w drugim secie. Przerwa mnie nie wybiła z uderzenia, utrzymałem odpowiednią koncentrację. Dziękuję organizatorom i kibicom – stwierdził po finale Watutin, który jest drugim rosyjskim triumfatorem challengera Poznań Open (w 2005 roku bezkonkurencyjny na kortach Olimpii okazał się Tejmuraz Gabaszwili).