Poznań Open: mocne otwarcie Janowicza, nieudany rewanż Hurkacza

/ Oskar Sozański , źródło: własne, foto: Poznań Open

Jerzy Janowicz pokonał Hiszpana Jaume Munara 7:6(1), 6:2 i awansował do drugiej rundy challengera Poznań Open. Nie powiodło się natomiast innemu z Polaków. Hubert Hurkacz przegrał z Francuzem Jonathanem Eysserickiem 3:6, 4:6 i odpadł z turnieju.

Dla Janowicza było to pierwsze spotkanie w Poznaniu od pięciu lat. Wówczas wygrał cały turniej. Pojedynek lepiej rozpoczął nasz reprezentant, który już w drugim gemie wykorzystał break pointa, a następnie wyszedł na prowadzenie 3:0. Gdy wydawało się, że Janowicz jest na dobrej drodze do zwycięstwa w pierwszym secie, Munar niespodziewanie wrócił do meczu. Hiszpan zaliczył przełamanie powrotne i przy swoim podaniu wyrównał na 3:3. Kolejne gemy wygrywali serwujący, dlatego też konieczne było rozegranie tie-breaka. W nim Polak nie pozostawił rywalowi złudzeń, zwyciężył 7:1. Triumf w pierwszym secie dodał mu pewności.

W drugiej odsłonie Janowicz dwukrotnie przełamał Munara i prowadził 4:0. Ostatecznie wygrał 7:6(1), 6:2. W drugiej rundzie Poznań Open zmierzy się z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą, który w dwóch setach rozprawił się z Czechem Petrem Michnevem 6:2, 6:4.

Tuż po spotkaniu Janowicza, na korcie centralnym pojawił się Hubert Hurkacz. Polak skrzyżował rakiety z Francuzem Jonathanem Eysserickiem. Był to rewanż za mecz w pierwszej rundzie challengera Wrocław Open. Wtedy po wyrównanej batalii lepszy okazał się Francuz 6:2, 5:7, 7:5.

Reprezentant Trójkolorowych zaczął świetnie. W drugim gemie przełamał Hurkacza, a w kolejnym prowadził już 3:0. To nie załamało jednak naszego reprezentanta, który doprowadził do remisu 3:3. O losach pierwszej partii zdecydował ósmy gem. Francuz wykorzystał break pointa, wygrał swoje podanie i seta 6:3. W drugiej odsłonie ponownie doszło do trzech przełamań. Eysseric wyszedł na prowadzenie 2:0, ale Polak znowu wrócił do meczu i wyrównał stan seta. Rozstrzygający okazał się niezwykle wyrównany dziewiąty gem. Hurkacz stracił swoje podanie, a po chwili przegrał całe spotkanie 3:6, 4:6.

W drugiej rundzie challengera Poznań Open zobaczymy trzech Polaków. Awans oprócz Janowicza uzyskali Michał Dembek i Kamil Majchrzak.