Wimbledon: bracia Skupscy na drodze do półfinału

/ Oskar Sozański , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo poznali rywali, z którymi zmierzą się w ćwierćfinale Wimbledonu. O najlepszą czwórkę zawodów zagrają z braćmi Kenem i Nealem Skupskimi.

Brytyjczycy ograli Nowozelandczyka Marcusa Daniella oraz Brazylijczyka Marcelo Demolinera 7:6(3), 5:7, 7:6(7), 6:4. Spotkanie rozpoczęło się jeszcze w poniedziałek, ale po trzech setach zostało przerwane z powodu zapadających ciemności. Bracia Skupscy prowadzili 7:6(3), 5:7, 7:6(7) i byli o krok od największego sukcesu w karierze.

Zawodnicy wrócili na kort we wtorek i dokończyli pojedynek. Ostatecznie górą w tym starciu okazali się tenisiści z Liverpoolu. To właśnie oni będą przeciwnikami rozstawionych z „czwórką” Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Polak oraz Brazylijczyk są w tym sezonie niepokonani na trawie.

Liderzy deblowego rankingu Race To London najpierw wygrali turniej w 's-Hertogenbosch, a tydzień później triumfowali w Halle. Ken i Neal Skupscy dzięki wygranej awansowali do pierwszego ćwierćfinału Wielkiego Szlema w karierze. Do tej pory najlepszy rezultat osiągnęli w zeszłym roku, gdy dotarli do drugiej rundy Wimbledonu. Co ciekawe, wówczas w pierwszej rundzie po zaciętym meczu pokonali Łukasza Kubota i Alexandra Peyę 2:6, 7:6(7), 11:9. Teraz lubinianin ma okazję do rewanżu. Stawką środowego spotkania będzie półfinał Wimbledonu.