Wimbledon: Matkowski nie powtórzy wyniku sprzed roku

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Marcin Matkowski i Kveta Peschke przegrali z Marią Jose Martinez Sanchez i Marcelo Demolinerem 2:6, 4:6 w drugiej rundzie miksta w wielkoszlemowym Wimbledonie.

W pierwszej rundzie polsko-czeska para miała wolny los, więc rozpoczęła udział w turnieju miksta od spotkania z hiszpańsko-brazylijską parą. Rozpoczęła i zakończyła.

Matkowski i Peschke rozstawieni z „czternastką” mieli tylko jedną szansę na odebranie serwisu rywalom. W pierwszym secie były aż cztery przełamania, z czego trzy po stronie Hiszpanki i Brazylijczyka. Przeciwnicy zdominowali spotkanie. W trwającym 57 minut pojedynku, zaserwowali siedem asów i wykorzystali cztery z siedmiu szans na przełamanie.

Dla Matkowskiego to była pracowita sobota. Po wygranym meczu z braciami Bryanami w deblu (więcej TUTAJ) rozegrał mecz drugiej rundy w mikście. W 2012 roku polsko-czeski duet osiągnął półfinał US Open. W sobotę stracił szansę na powtórkę na Wimbledonie. Polak niestety nie powtórzy też świetnego wyniku sprzed roku, kiedy wraz z Katariną Srebotnik dotarł do ćwierćfinału.

Druga runda miksta:
M. Jose Martinez Sanchez, M. Demoliner (Hiszpania, Brazylia) – K. Peschke, M. Matkowski (Czechy, Polska, 14) 6:2, 6:4.