Wimbledon: Matkowski wystartował i wygrał

/ Magdalena Kornet , źródło: własne, foto: Peter Figura

Marcin Matkowski jako pierwszy reprezentant Polski awansował do II rundy Wimbledonu 2017 w grze podwójnej. W środę warszawianin oraz partnerujący mu Max Mirnyj w dwóch setach pokonali Cheng-Peng Hsieha i Maxa Schnura.

Polak występuje na londyńskiej trawie już czternasty raz. Jego najlepszy wynik to ćwierćfinał osiągnięty w 2015 roku w parze z Nenadem Zimonjiciem. Przed rokiem, w duecie z Hindusem Leanderem Paesem, pożegnał się w turniejem już w II rundzie. Teraz ten rezultat już przynajmniej powtórzy.

W pierwszym secie polsko-białoruska para wykorzystała tylko jeden z siedmiu brak-pointów. Zaserwowała dwa asy. W końcu po 42 minutach, przy serwisie rywali, wygrała partię otwarcia 7:5.

Drugi set duet Matkowski- Mirnyj rozpoczęli od przełamania, szybko wychodząc na prowadzenie 3:0. Ponownie odebrali podanie rywali przy stanie 4:1 i ostatecznie zakończyli seta przy swoim serwisie 6:1. W trzeciej odsłonie, tenisiści szli gem za gem, doprowadzając do tie breaka. Warszawianin wraz ze swoim partnerem objęli prowadzenie 6:1. Następnie stracili 4 kolejne punkty, na szczęście, nadal utrzymując przewagę. Ostatecznie wygrali punkt na 7:5 i całe spotkanie 7:5 6:1, 7:6(5).

Kolejnymi rywalami polsko-białoruskiego duetu będą rozstawieni z numerem 5. bracia Bryanowie lub australijski duet Mac Polmans – Andrew Whittington.

Pierwsza runda debla:
M. Matkowski, M. Mirnyj (Polska, Białoruś) – Cheng-Peng Hsieh, Max Schnur (Tajwan, USA) 7:5 6:1, 7:6(5)