Wimbledon: Linette wciąż bez zwycięstwa

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette wciąż pozostaje bez zwycięstwa w wielkoszlemowym Wimbledonie. Mimo dobrego początku w meczu z Bethanie Mattek-Sands Polka przegrała z Amerykanką 6:1, 2:6, 3:6.

Wimbledon to z pewnością miejsce niezbyt szczęśliwe dla Magdy Linette. W latach 2013-2014 odpadała tu już w pierwszej rundzie eliminacji. Rok i dwa lata temu przegrywała natomiast w pierwszej rundzie turnieju głównego – z Kurumi Narą przeszkodziła głównie kontuzja, Samantha Stosur była po prostu za mocna.

Bethanie Mattek-Sands to obecna liderka rankingu deblowego, lecz w singlu tak dobrze już się jej nie wiedzie. Amerykanka to rywalka groźna, ale nieobliczalna, co doskonale pokazał dzisiejszy mecz. W pierwszej partii Mattek-Sands popełniała bowiem dużo błędów i efekt był taki, że równo grająca Linette wygrywała gema za gemem. Polka w partii otwarcia zwyciężyła 6:1.

Później wszystko obróciło się niestety o 180 stopni. Amerykanka nadal grała bardzo agresywnie, lecz tym razem zdecydowanie częściej trafiała w kort. W drugiej partii to na konto Mattek-Sands wędrowały najważniejsze punkty – wygrała dzięki temu 6:2 i podobnie jak rok temu w Miami o wszystkim miał zdecydować trzeci set.

Wówczas Linette zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale dziś na dobrą grę Mattek-Sands Polka recepty nie znalazła. Minęło zaledwie kilkanaście minut, a na tablicy wyników widniał wynik 5:0 dla Amerykanki. Mimo bardzo niekorzystnego rezultatu nasza tenisistka nie zamierzała się poddawać. Wygrała wreszcie gema przy własnym serwisie, potem obroniła nawet meczbola i przełamała rywalkę, ale licznik zatrzymał się na trzech wygranych gemach. Polka przegrała cały mecz 6:1, 2:6, 3:6 i na singlową wygraną w Wimbledonie wciąż musi poczekać.

Bethanie Mattek-Sands (USA. WC) – Magda Linette (Polska) 6:1, 2:6, 3:6