Mrągowo: przegrany półfinał Matuszewskiego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Tomasz Matuszewski

Piotr Matuszewski nie zdołał sprawić niespodzianki i na półfinale zakończył rywalizację w turnieju ITF w Mrągowie (pula nagród 15 tys. dolarów). 19-letni kaliszanin przegrał z najwyżej rozstawionym Alexandrem Mullerem 3:6, 1:6.

Zarówno Matuszewski, jak i Muller doszli do półfinał w Mrągowie bez straty seta. Wczoraj, ze względu na opady deszczu, rywalizację przeniesiono do hali, na korty sztuczne. Dzisiaj aura już nieco ustąpiła, chociaż pierwotnie mecze miały rozpocząć się o godzinie 10, a tenisiści ostatecznie przystąpili do rywalizacji trzy godziny później.

Piotr Matuszewski jako jedyny nasz reprezentant znalazł się w gronie półfinalistów. Niestety, finał jeszcze tym razem okazał się poza zasięgiem. Kaliszanin musiał uznać wyższość 316. w rankingu Alexandra Mullera, przegrywając w godzinę oraz trzy minuty. Francuz wykorzystał pięć z siedmiu okazji na przełamanie, tylko raz tracąc własne podanie.

Dla Piotra Matuszewskiego był to trzeci w karierze singlowy półfinał turnieju ITF (i trzeci przegrany). Występ ten dał mu sześć punktów rankingowych.

W poniedziałek rozpocznie się drugi męski „futures” w Mrągowie (dzisiaj wystartowały eliminacje).