Toruń: półfinały Bella Cup bez Polek

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Bella Cup

Magdalena Fręch i Maja Chwalińska nie spotkają się w półfinale turnieju ITF Bella Cup w Toruniu (łączna pula nagród 25. tys. dol.). Obie przegrały ćwierćfinałowe pojedynki.

Nadzieje okazały się płonne. Nie dojdzie do polskiego półfinału Bella Cup i nie będzie też polskiej finalistki. Przeniesione na sobotnie przedpołudniu mecze ćwierćfinałowe nie zakończyły się zwycięstwami Polek.

Przez trzy długie sety o wygraną z Priscillą Hon, mistrzynią debla z Warsaw Sports Group Open, walczyła Magdalena Fręch. Zaczęła dobrze, była lepsza w pierwszym secie o jedno przełamanie. Niestety, w dwóch kolejnych partiach tego jednego breaka więcej zaliczyła Australijka.

Maja Chwalińska nie sprostała Słowaczce Chantal Skamlovej. Przegrała 4:6, 1:6, ale swoje w Toruniu ugrała. Wyrównała najlepszy rezultat w rozgrywkach z taką pulą nagród, a w poniedziałek znajdzie się na najwyższej pozycji w rankingu WTA w karierze. Awansuje w okolice 610. miejsca.

Na ćwierćfinale rywalizację w Bella Cup zakończyła też jedna z faworytek, Wiera Łapko. Białorusinka uległa Czeszce Miriam Kolodziejovej.