Southsea: Linette przegrywa w pierwszej rundzie

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette nie przeszła pierwszej rundy w turnieju ITF Pro Circuit w Southsea (łączna pula nagród 100 tys. dol.). Polka w nietypowych rozgrywkach z zaledwie 16 uczestniczkami uległa 6:4, 5:7, 2:6 Kurumi Narze.

W próbie generalnej przed Wimbledonem poznanianka zagrała tylko jeden mecz. Stawką był ćwierćfinał, bo ze względu na trwające turnieje WTA i kwalifikacje The Championships, w turnieju głównym grało tylko 16 tenisistek. Rozstawiona z numerem 3 Linette trafiła na Kurumi Narę i musiała uznać jej wyższość.

Poznanianka mecz zaczęła. Po pięciu gemach prowadziła 4:1 z przewagą podwójnego przełamania. Jej przewaga zmalała do 4:3, ale gra gem za gema zaowocowała zwycięstwem 6:4.

Drugi set przypominał jazdę kolejką wysokogórską. Obie tenisistki nie błyszczały przy własnym podaniu. Aż w siedmiu gemach dochodziło do straty serwisu. Nara przeważała w pierwszej fazie, wygrywała 4:1, ale serwowała na seta przy stanie 5:3, ale Linette wyrównała stan na 5:5. W końcówce lepiej poradziła sobie Japonka i zwyciężyła 7:5.

Kluczowe rozstrzygnięcie dla losów pojedynku zapadło w czwartym gemie. Nara przełamała poznaniankę na 4:1 i nie dała Polce odrobić straty. Przy prowadzeniu 5:2 po raz drugi zaliczyła breaka, kończąc mecz.

Kolejnym turniejem dla Linette będzie Wimbledon. Jeszcze nigdy na londyńskich trawnikach nie wygrała meczu, ale przed tym sezonem w Rolandzie Garrosie też nie przeszła rundy. W tegorocznym French Open dotarła do trzeciej.

Kurumi Nara (Japonia) – Magda Linette (Polska, 3) 4:6,7:5, 6:2