Roland Garros: nie Potapowa, a Paigina rywalką Świątek

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group/Dorota Świątek

Iga Świątek o półfinał juniorskiego Rolanda Garrosa miała grać z Anastazją Potapową. Miała, bo najwyżej rozstawiona zawodniczka odpadła. Rywalką Polki będzie Marta Paigina.

To świetna wiadomość, ale tylko na pozór. Świątek nie będzie miała okazji, żeby zrewanżować się Potapowej za ubiegłoroczną porażkę w ćwierćfinale Rolanda Garrosa, po drugiej stronie siatki stanie jednak bardzo trudna przeciwniczka.

Turniejową "jedynkę" w trzeciej rundzie pokonała 2:6, 6:3, 6:3 rodaczka, Marta Paigina. Mowa o tenisistce, która regularnie gra na zawodowych kortach, a w rankingu WTA zajmuje 330. miejsce.

Przed Igą bardzo trudne zadanie. Forma pozwala jednak wierzyć, że jest w stanie pokonać 18-letnią Rosjankę. Na razie nie straciła seta, do ćwierćfinału awansowała po meczu trwającym zaledwie 38 minut. Wygrała 6:0, 6:0.

Mecz Świątek – Paigina będzie drugim na korcie numer 3 od godziny 11:00.