Roland Garros: Co za bój! Cztery obronione meczbole i awans Rosolskiej!

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Nao Hibino po niezwykle zaciętym boju awansowały do drugiej rundy tegorocznego French Open. Polka i Japonka dzięki ambitnej postawie i wielkiej woli walki pokonały w środę Jelenę Janković oraz Coco Vandeweghe 0:6, 7:6(3), 7:6(10).

Rosolska i Hibino konfrontację z serbsko-amerykańską parą rozpoczęły fatalnie. Warszawianka i Azjatka w partii otwarcia nie miały na korcie nic do powiedzenia. Nasza reprezentantka ze swoją deblową partnerką w inauguracyjnym secie pełniły rolę statystek i przegrały aż 0:6.

Pomimo katastrofalnego otwarcia Rosolska z Hibino zdołały odmienić losy spotkania. Triumfatorki kwietniowego turnieju WTA w Monterrey w drugiej odsłonie meczu prowadziły już 3:0, a potem 4:2, ale ich przeciwniczki odrobiły straty i konieczne było rozegranie tie-breaka. Polsko-japoński duet z wynikiem 7-3 wyrównał stan pojedynku i złapał wiatr w żagle, broniąc wcześniej dwie piłki meczowe.

Trzecia partia także była niezwykle wyrównana. Obie pary solidnie pilnowały swojego podania, przełamując się po razie. Rosolska i Hibino przy stanie 5:4 zmarnowały dwa meczbole i losy tego seta ponownie rozstrzygnęły się w tenisowej dogrywce.

W tie-breaku wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. Janković przy jednym z dwóch meczboli popełniła podwójny błąd serwisowy, zaś reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni w podobnym momencie zepsuła prostego woleja. Ostatecznie wojnę nerwów lepiej wytrzymały Polka z Japonką, które triumfowały 12-10, wykorzystując dopiero szóstą okazję na zakończenie deblowej rywalizacji.

Rosolska oraz Hibino w następnej rundzie Rolanda Garrosa zmierzą się z oznaczonymi numerem 17 Dariją Jurak i Anastazją Rodionową.

Przypomnijmy, że wcześniej mecz deblowy wspólnie z Anją Konjuh wygrała Magda Linette.

Pierwsza runda debla:
A. Rosolska, N. Hibino (Polska, Japonia) – J. Janković, C. Vandeweghe (Serbia, USA) 0:6, 7:6(3), 7:6(10).