Strasburg: Garcia za mocna dla Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju WTA w Strasburgu. Polka przegrała z reprezentantką gospodarzy, Caroline Garcią, 3:6, 3:6 i może się już skupić na wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie.

Po zaciętym meczu z Wierą Łapko Magda Linette przerwała serię trzech singlowych porażek z rzędu na zawodowych kortach. W meczu z rozstawioną z numerem pięć Caroline Garcią poznanianka nie była jednak faworytką. Mimo to liczyliśmy, że zdoła nawiązać wyrównaną walkę z Francuzką.

Tak się niestety nie stało, choć sam początek był bardzo obiecujący. To Linette jako pierwsza wywalczyła bowiem przełamanie w trzecim gemie i wyszła na prowadzenie 2:1, ale po chwili straciła serwis, mimo że zdołała obronić trzy break pointy. Od tego momentu to Garcia wygrała cztery gemy z rzędu i niedługo później zwyciężyła w secie otwarcia 6:3.

Druga odsłona należała już zdecydowanie do reprezentantki gospodarzy. Garcia wywalczyła przełamanie w trzecim gemie, później dołożyła jeszcze jednego breaka na koniec meczu i to ona wygrała całe spotkanie 6:3, 6:3.

Turniej w Strasburgu był dla Magdy Linette ostatnim sprawdzianem przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem. W przyszłym tygodniu poznaniankę zobaczymy oczywiście na kortach w Paryżu.

Caroline Garcia (Francja, 5) – Magda Linette (Polska) 6:3, 6:3