Gyor: nokaut w finale, trzeci tytuł Świątek!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Materiały prasowe

Iga Świątek zdobyła trzeci w karierze tytuł na zawodowych kortach. 15-letnia Polka w finale turnieju ITF w Gyor (pula nagród 15 tys. dol.) zdeklasowała Czeszkę Gabrielę Horackovą. W 49 minut wygrała 6:2, 6:2.

Trzeci tytuł w szóstym występie na zawodowych kortach wywalczyła w węgierskim Gyor Świątek. Nasza zdolna tenisistka, która dopiero 31 maja skończy 16 lat, na każdym kroku dowodziła, że w turniejowej drabince nie ma lepszej zawodniczki. Straciła tylko jednego seta, a w sześciu wygranych nie straciła więcej niż dwóch gemów.

Niedzielny finał z 25-letnią Czeszką był popisem Świątek. Trwał zaledwie 49 minut. W pierwszej partii tylko do stanu 1:1 Horackova dotrzymywała kroku naszej zawodniczce. 15-latka przełamała na 3:1, wprawdzie straciła serwis, ale znów przełamała rywalkę. Wygrała jeszcze dwa gemy z rzędu i zwyciężyła 6:2. Drugiego seta zaczęła koncertowo, wyszła na prowadzenie 3:0 i w zabójczym tempie zmierzała do tytułu.

Polka może się poszczycić imponującym bilansem w zawodowym tenisie. Z sześciu turniejów ITF Pro Circuit, w których uczestniczyła, wygrała trzy, a raz została powstrzymana w ćwierćfinale. W sumie straciła jedynie siedem setów w 20 meczach. A to dopiero początek – przynajmniej taką mamy nadzieję.