Gyor: Świątek po egzaminach gimnazjalnych na szóstkę

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Iga Świątek w pierwszym występie od marca awansowała do ćwierćfinału. Młoda Polka w drugiej rundzie rozgrywek ITF Pro Circuit (łączna pula 15 tys. dol.) w Gyor zwyciężyła 6:1, 6:2 Ninę Potocnik.

Niespełna 16-latka wróciła do rywalizacji po treningach i egzaminach gimnazjalnych z przytupem. W pierwszej rundzie zmagań w węgierskim Gyor formy nie mogła jeszcze pokazać, bo po dwóch minutach rywalka kreczowała. W czwartek Światek wzięła sprawy w swoje ręce i już jest w ćwierćfinale

O meczu z 20-letnią Niną Potocnik wystarczyłoby napisać, że się odbył. Słowenka, która w rankingu WTA zajmuje 581. miejsce (Świątek 700.), nie miała szans w starciu z naszą zdolną juniorką. Pierwszego seta Polka wygrała 6:1, w drugim po wyrównanym początku zgarnęła cztery gemy z rzędu od stanu 2:2.

16-latka po raz czwarty w szóstym turnieju na zawodowych kortach awansowała do ćwierćfinału. Dwukrotnie – w Sztokholmie i Bergamo – to był tylko przystanek w drodze po tytuł. W Gyor formę Świątek sprawdzi teraz Diana Sumova. Czeszka pokonała Kristinę Schmiedlovą. Patrząc na ranking, za faworytkę należy uznać Polkę.

Iga Świątek (Polska) – Nina Potocnik (Słowenia) 6:1, 6:2