Praga: niewykorzystana szansa Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja z Pragi, foto: Olimpia Dudek/Tenisklub

Magda Linette nie zdołała awansować do drugiej rundy turnieju WTA w Pradze i uległa 3:6, 4:6 Lucie Hradeckiej. Szczególnie szkoda drugiego seta, w którym Polka miała trzy break pointy na 4:0…

Choć turniej w Pradze to ranga WTA International, to do stolicy Czech przyjechało wiele znanych tenisistek z Caroline Wozniacki i najlepszymi Czeszkami na czele. Losowanie, w którym Magda Linette trafiła na kwalifikantkę, należało więc uznać za bardzo udane. Nawet mimo tego, że po drugiej stronie siatki stanęła Lucie Hradecka, z którą w dwóch poprzednich meczach Polka nie ugrała nawet seta.

Sam początek był całkiem niezły w wykonaniu Linette. U rywalki w pierwszych gemach nie funkcjonował pierwszy serwis, w trzecim gemie nasza tenisistka miała break pointa, lecz wówczas Hradecka zagrała w samą linię. Po chwili to Czeszka zyskała przełamanie, na dodatek po podwójnym błędzie serwisowym Linette. Polka nawet po meczu twierdziła, że drugie podanie trafiło w linię, ale decyzja ze stołka była niezmienna.

Strat do końca partii odrobić się już nie udało, mimo że po drodze Polka obroniła pięć break pointów. Znakomicie dla Linette rozpoczęła się natomiast druga partia. Dobry serwis, a także agresywna i skuteczna gra z głębi kortu sprawiły, że poznanianka wyszła na prowadzenie 3:0.

I tym bardziej szkoda, że nie udało się jej wygrać seta przy tak wysokim prowadzeniu. Hradecka najpierw obroniła trzy break pointy przy własnym serwisie i zamiast 4:0 zrobiło się 3:1. Potem wszystko poszło już bardzo szybko, bo Czeszka znów zaczęła trafiać. Efektem było pięć wygranych gemów z rzędu przez reprezentantkę gospodarzy i jej awans do drugiej rundy.

Linette po porażce 3:6, 4:6 żegna się już z turniejem w Pradze. Nam pozostaje liczyć na grające w deblu Paulę Kanię i Alicję Rosolską. Mecz tej pierwszej jeszcze dziś. Rosolska już w poniedziałek awansowała do ćwierćfinału i kolejne spotkanie rozegra jutro.