Monachium: zwycięski powrót Janowicza

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz, po miesięcznej przerwie, w dobrym stylu wrócił do tenisowej rywalizacji. W pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Monachium, łodzianin pokonał Matthiasa Bachingera 6:4, 4:6, 6:3.

Janowicz ostatni turniejowy występ odnotował pod koniec marca, dochodząc do półfinału challengera w Guadalajarze. Od tego czasu najwyżej notowany polski tenisista zmagał się z kontuzją lewej kostki.

Pierwszy mecz po powrocie okazał się dla naszego tenisisty udany, chociaż niżej notowany reprezentant gospodarzy postawił trudne warunki. O losach dwóch pierwszych setów decydowało po jednym przełamaniu. W decydującej partii inicjatywa wyraźnie należała do łodzianina, który pewnie pilnował serwisu i doprowadził do dwóch breaków (w piątym oraz dziewiątym gemie). Spotkanie trwało godzinę oraz 42 minuty.

W drugiej rundzie eliminacji rywalem Jerzego Janowicza będzie kolejny niemiecki posiadacz „dzikiej karty” – Cedrik-Marcel Stebe. 26-latek z Muehlacker niespodziewanie wygrał dzisiaj z Julienem Benneteau 6:2, 6:3.