Antalya: Leśniak najlepsza po 13 latach

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: własne

Marta Leśniak okazała się bezkonkurencyjna w turnieju rangi ITF z pulą nagród 15 tys. dolarów. Wrocławianka, która w całych zawodach nie straciła ani jednego seta, w finale pokonała Alenę Tarasową i zdobyła 3 tytuł w karierze.

Niedzielne spotkanie tenisistki rozpoczęły od wzajemnych przełamań. W piątym gemie 29-latka z Dolnego Śląska po raz drugi odebrała serwis rywalce, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 4:2. Tarasowa w ósmym gemie miała szansę, żeby odrobić stratę „breaka”, ale jej nie wykorzystała i zawodniczka z kwalifikacji podwyższyła prowadzenie. Chwilę później Polka ponownie przełamała, dzięki czemu rozstrzygnęła pierwszego seta na swoją korzyść 6:3.

W drugiej odsłonie spotkania Leśniak w czwartym gemie przełamała rywalkę jako pierwsza, ale turniejowa „piątka” błyskawicznie odrobiła stratę. Przy wyniku 3:2 Rosjanka obroniła dwa „breakpointy”, ale przy trzecim musiała skapitulować i reprezentantka Polski odskoczyła na 5:2. W ósmym gemie tenisistka sklasyfikowana na 492 miejscu w światowym rankingu prowadziła 30:0 przy własnym serwisie, ale trzy następne piłki wygrała kwalikantka, która wypracowała sobie pierwszą piłkę meczową. Tarasowa zdołała ją obronić, ale chwilę później 29-latka wywalczyła drugą okazję na zakończenie meczu i tym razem Rosjanka była już bezradna. Spotkanie trwało godzinę i 22 minuty.

Marta Leśniak w Turcji zdobyła trzeci tytuł w karierze. W 2004 roku zawodniczka z Wrocławia zwyciężyła Kędzierzynie-Koźlu i holenderskim Alkmaar. Dzięki wygranej w Antalyi polska zawodniczka, która najwyżej w karierze była sklasyfikowana na 445 miejscu na świecie, po 11 latach ponownie pojawi się w rankingu WTA.