Doha: Hurkacz bez litości dla rywala

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W środę Hubert Hurkacz w dwóch setach pokonał Krisa Krawcewicza i awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ITF z pulą nagród 15 tys. dolarów. Austriak próbował zrewanżować się wrocławianinowi w deblu, ale bez powodzenia.

Polak środowe spotkanie rozpoczął jak burza. Już na początku dwukrotnie przełamał serwis rywala, dzięki czemu szybko wyszedł na prowadzenie 4:0 i później 5:1. W ósmym gemie tenisista rozstawiony z numerem 2 miał okazję rozstrzygnąć seta przy pomocy własnego podaniem, ale jej nie wykorzystał. Jednak chwilę później reprezentant Austrii po raz trzeci nie był w stanie utrzymać serwisu i 20-latek z Dolnego Śląska objął prowadzenie w meczu 1:0.

Druga odsłona pojedynku również rozpoczęła się po myśli Hurkacza, który już w drugim gemie odebrał serwis rywalowi i wyszedł na prowadzenie 3:0. Krawcewicz w piątym gemie co prawda odrobił stratę, ale chwilę później ponownie został przełamany i tym razem Polak już do końca meczu nie wypuścił tej przewagi z rąk.

Kilka godzin później podopieczny Aleksandra Charpantidisa i Krawcewicz po raz drugi stanęli naprzeciwko siebie na korcie. W ćwierćfinale gry podwójnej Hubert Hurkacz i Milos Sekulic okazali się lepsi od Austriaka i Toby’ego Martina.

O miejsce w najlepszej czwórce katarskich zawodów reprezentant Polski powalczy z Yaroslau Shylą. Rozstawiony z numerem 5 Białorusin w dwóch setach pokonał Martina.

Druga runda singla
Hubert Hurkacz (Polska, 2) – Kris Krawcewicz (Austria, LL) 6:3 6:3

Ćwierćfinał debla
H. Hurkacz, M. Sekulic (Polska, Szwecja, 4) – K. Krawcewicz, T. Martin (Austria, Wlk. Brytania) 6:4 6:2