Bogota: Linette bez straty seta w ćwierćfinale

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette zagra o półfinał turnieju w Bogocie. Polka w drugiej rundzie pokonała 6:4, 6:4 Elicę Kostową. Jej kolejną przeciwniczką będzie Sara Sorribes Tormo.

Linette kontynuuje udane występy w Claro Open Colsanitas. Drugi mecz w singlu – druga wygrana bez straty seta. W środę turniejowa "piątka" poradziła sobie z Bułgarką, z którą nie zawsze szło jej tak dobrze. Z poprzednich trzech pojedynków przegrała dwa. Po dzisiejszym meczu w historii ich konfrontacji już jest 2-2.

Polka dobrze weszła w spotkanie. Przy stanie 1:1 doprowadziła do przełamania. Przewagę potwierdzała raz po raz wygranymi gemami serwisowymi. Dała się jednak przełamać w ósmym gemie, ale wcale jej to nie zdeprymowało, a Kostowej nie dodało skrzydeł. Linette od razu zaliczyła breaka, by zakończyć seta przy własnym podaniu.

Początek drugiej partii był koncertowy w wykonaniu 25-latki. Poznanianka dwukrotnie przełamywała Bułgarkę, w efekcie czego objęła prowadzenie 4:1. Straciła wprawdzie serwis, ale tylko raz. Nie przeszkodziło jej to w wywalczeniu awansu do ćwierćfinału.

Następną rywalką naszej drugiej rakiety będzie Sara Sorribes Tormo. Hiszpanka wyeliminowała rozstawioną z numerem 2 Katerinę Siniakovą. Polka zmierzy się z nią po raz pierwszy.

Magda Linette (Polska, 5) – Elica Kostowa (Bułgaria) 6:4, 6:4