Monterrey: siódmy tytuł Rosolskiej!

/ Maciej Mikołajczyk , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska sięgnęła po siódmy deblowy tytuł w karirze, a drugi w Monterrey. W niedzielnym finale Polka i Nao Hibino zwyciężyły 6:2, 7:6(4) Dalilę Jakupović i Nadię Kiczenok.

Monterrey po raz drugi okazało się szczęśliwe dla 31-letniej Polki. Do tej niedzieli Rosolska żadnego turnieju nie wygrywała dwukrotnie. Zmieniła to do spółki z Hibino, pokonując serbsko-ukraiński duet Jakupović-Kiczenok.

Najwyżej rozstawiona para najważniejszy mecz rozpoczęły od mocnego uderzenia. Po czterech gemach prowadziły 4:0, a seta wygrały 6:2. Drugą odsłonę spotkania znacznie lepiej otworzyły jednak Jakupović i Kichenok, które najpierw prowadziły 3:0, a później 4:1 i 5:3. Gdy wydawało się, że wyrównanie na 1-1 w setach jest nieuniknione, Polka i Japonka nie zamierzały składać broni, obroniły piłkę setową i doprowadziły do tie breaka.

W decydującej rozgrywce obie pary miały wielkie problemy z serwisem. Mini break na samym początku dawał cenną zaliczkę Rosolskiej i Hibino. Para prowadziła już 4-1, ale przewaga zaczęła topnieć. Serbsko-ukraiński duet doprowadził do remisu 4-4. Odpowiedź Polki i Azjatki? Trzy

To drugi mistrzowski tytuł Rosolskiej w tym roku. Nasza rodaczka poprzedni triumf odniosła w lutym w Sankt Petersburgu, gdzie grała w parze z Łotyszką Jeleną Ostapenko. 31-latka po raz drugi triumfowała także w Monterrey. To przyczyni się do awansu na 40. miejsce w rankingu WTA. Do życiowej pozycji Polki braknie tylko dwóch oczek.

Finał debla:
A. Rosolska, N. Hibino (Polska, Japonia, 1) – D. Jakupović, N. Kiczenok (Serbia, Ukraina) 6:2, 7:6(4).