Indian Wells: tytuł był blisko

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w finale turnieju w Indian Wells musieli uznać wyższość Ravena Klaasena oraz Rajeeva Rama. Polsko-brazylijska para przegrała 7:6(1), 4:6, 8-10.

Kubot i Melo byli o włos od sięgnięcia po tytuł w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych. W pierwszym secie obie pary skutecznie pilnowały serwisu. W dziesiątym gemie piłkę setową miał Polak i Brazylijczyk, a przy stanie 5:5 dwóch break pointów nie wykorzystali Klaasen i Ram. Tie break całkowicie zdominowała „nasza” para, która straciła w tej rozgrywce zaledwie punkt.

W drugim secie Kubot i Melo jako pierwsi doprowadzili do przełamania i prowadzili już 4:2. Niestety, od tego momentu cztery kolejne gemy zapisali na konto Klaasen oraz Ram i tym samym o losach tytuł zadecydować musiał super tie break.

Ten był od początku bardzo wyrównany. Polsko-brazylijski duet prowadził 6-4, ale w końcówce skuteczniejsi okazali się rozstawieni z numerem sześć rywale. Mecz trwał godzinę oraz 46 minut.

Za finał turnieju w Indian Wells Łukasz Kubot i Marcelo Melo otrzymają 187 970 dolarów (do podziału) oraz po 600 punktów rankingowych. Dla 34-letniego tenisisty z Bolesławca był to drugi w karierze finał turnieju „Masters 1000”. W 2012 roku przegrał (w parze z Janko Tipsareviciem) rywalizację o tytuł w Rzymie.

""

Finał debla:
R. Klaasen, R. Ram (RPA, USA, 6) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 8) 6:7(1), 6:4, 10-8