Indian Wells: Linette w turnieju głównym!

Magda Linette wygrała z Nao Hibino 6:1, 7:6(9) i awansowała do turnieju głównego w Indian Wells. Poznanianka w pierwszej rundzie tych prestiżowych zawodów zmierzy się z Taylor Townsend.

Linette i Hibino spotkały się w ubiegłym tygodniu, w półfinale turnieju w Kuala Lumpur. Wówczas górą była niżej notowana Japonka (2:6, 6:4, 6:4). W Indian Wells role się odwróciły. Polka świetnie weszła w mecz, w pierwszym secie tracąc tylko gema.

W drugiej partii aż sześć gemów kończyło się przełamaniani. Linette prowadziła już 4:2. Hibino straty odrobiła i ostatecznie doszło do tie breaka. Ten był niezwykle zacięty. Nasza tenisistka obroniła w nim dwa setbole (przy 5-6 i 7-8), a sama wykorzystała trzecią okazję na skończenie meczu, triumfując 11-9. Tenisistki rywalizowały przez godzinę i 45 minut.

Magda Linette po raz pierwszy wystąpi w turnieju głównym w Indian Wells. Poznanianka dwukrotnie odpadała w pierwszych rundach eliminacji tej imprezy (2014 i 2016 r.). W debiucie nasza tenisistka zmierzy się z reprezentantką gospodarzy, posiadaczką „dzikiej karty” – Taylor Townsend (110 WTA). Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistkami, a jego zwyciężczyni zagra w drugiej rundzie z Caroline Wozniacki (nr 13). Pełna drabinka turnieju kobiecego w Indian Wells dostępna jest TUTAJ.