Dubaj: przegrany finał Matkowskiego

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Rohan Bopanna i Marcin Matkowski nie zdobyli pierwszego wspólnego tytułu. Hindusko-polska para przegrała w finale turnieju w Dubaju z Jean-Julienem Rojerem oraz Horią Tecau 6:4, 3:6, 3-10.

Bopanna i Matkowski po raz pierwszy wystąpili razem w parze i przyniosło to bardzo dobry efekt. Już w pierwszej rundzie „nasza” para pokonała rozstawionych z numerem dwa Ivana Dodiga oraz Marcelo Melo. W ćwierćfinale wyeliminowali zaś Florina Mergeę i Viktora Troickiego, a w półfinale Guillermo Garcię-Lopeza i Leandera Paesa.

Dzisiejszy mecz Bopanna i Matkowski także rozpoczęli udanie, gdyż dzięki jednemu breakowi (w piątym gemie), wygrali pierwszego seta 6:4. O losach drugiej partii także rozstrzygnęło jedno przełamanie, ale tym razem wywalczone przez Rojera oraz Tecau.

W super tie breaku od początku do końca prowadziła holendersko-rumuńska para, tracąc w tej rozgrywce tylko trzy punkty. Mecz trwał godzinę oraz 19 minut.

Dla Marcina Matkowskiego był to już czterdziesty siódmy deblowy finał w rozgrywkach ATP Tour, a dwudziesty dziewiąty przegrany. W tym roku 36-latek z Barlinka wygrał zawody w Auckland (w parze z Aisam-Ul-Haq Quereshim). Za występ w Dubaju Polak i Hindus otrzymają 77 140 dolarów (do podziału) oraz po 300 punktów rankingowych.

Finał debla:
J. Rojer, H. Tecau (Holandia, Rumunia, 4) – R. Bopanna, M. Matkowski (Indie, Polska) 4:6, 6:3, 10-3