Bergamo: Janowicz zagra o tytuł!

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz zagra o mistrzostwo w challengerze ATP w Bergamo (pula nagród 64 tys. euro). W półfinale 26-letni Polak pewnie pokonał 6:3, 6:3 Filipa Krajinovicia. Jego rywalem w walce o tytuł będzie Quentin Halys.

Półfinałowy mecz był dla Janowicza o wiele łatwiejszy niż rozgrywany poprzedniego dnia ćwierćfinał z Jegorem Gierasimowem. Głównie dlatego, że Polak świetnie serwował. Spotkanie rozpoczął od asa, a łącznie odnotował ich 12. Poza tym ani razu nie musiał się bronić przed stratą podania, a w żadnym z gemów serwisowych nie przegrał więcej niż dwóch punktów.

Janowicz dobrze sobie radził również przy returnie. W pierwszej partii mógł przełamać Krajinovicia już w szóstym gemie, ale ostatecznie breaka wywalczył chwilę później. Po przełamaniu na 5:3 pewnie zamknął seta przy własnym podaniu. W drugiej odsłonie na potwierdzenie przewagi Polaka nie trzeba było długo czekać. 24-letni Serb od początku miał problemy przy własnym podaniu. Janowiczowi brakowało nieco skuteczności i na przełamanie zamienił dopiero piątą okazję, dzięki czemu wyszedł na 4:3. Po chwili "na sucho" wygrał własny serwis i dołożył kolejnego breaka, czym zakończył mecz. W półfinale Janowicz spędził na korcie 68 minut.

Finałowym rywalem Janowicza będzie notowany na 174. miejscu w rankingu ATP Quentin Halys. 20-letni Francuz awansował do finału po wygraniu dwóch tiebreaków z Andriej Gołubiewem. Będzie to pierwszy pojedynek Janowicza z Halysem. Jego początek zaplanowano na niedzielę na godzinę 17.

Dla Polaka jest to pierwszy finał w tym sezonie. Po raz ostatni Janowicz grał o tytuł, również na poziomie challengera ATP, we wrześniu ubiegłego roku we włoskiej Genui. W walce o tytuł pokonał wówczas Nicolasa Almagro. W Bergamo 26-letni łodzianin zdobył już 55 punktów rankingowych. Jeśli uda mu się wygrać finał, powróci do drugiej setki klasyfikacji singlistów.