Bergamo: kolejna wygrana Janowicza

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz zagra w ćwierćfinale challengera ATP w Bergamo (pula nagród 64 tys. euro). 26-letni łodzianin pokonał 7:6(4), 6:2 Mirzę Basicia i jego kolejnym rywalem będzie białoruski kwalifikant Egor Gerasimow.

Zacięta walka trwała tylko w pierwszej partii tego spotkania. Janowicz wpadł w tarapaty w siódmym gemie, w którym to musiał obronić cztery break pointy. Sam natomiast miał szansę na zakończenie seta przy stanie 5:4, ale nie udało mu się wówczas przełamać Bośniaka. Doszło do tiebreaka, w którym 26-letni łodzianin zwyciężył 7-4. W drugiej odsłonie tak wyrównanej walki już nie było. Pewny serwis Janowicza (zaledwie trzy stracone punkty) oraz doskonała skuteczność przy podaniu Basicia pozwoliły Polakowi na odniesienie pewnego zwycięstwa. Nasz najwyżej notowany singlista zdobył w tym secie dwa przełamania i wygrał 6:2.

Ćwierćfinałowym rywalem Janowicza będzie Egro Gerasimow z Białorusi. 24-latek z Mińska rywalizację w Bergamo zaczynał od eliminacji, a w turnieju głównym pokonał już Matthiasa Bachingera i rozstawionego z "dwójką" Lukasa Lacko. W rankingu ATP Gerasimow zajmuje aktualnie 466. miejsce.

Dobra dyspozycja Janowicza w Bergamo to niezły prognostyk przed zbliżającym się challengerem we Wrocławiu. Od najbliższego poniedziałku tenisiści rywalizować będą w tamtejszej hali Orbita, a my największe nadzieje wiążemy właśnie z występem notowanego niegdyś na 14. miejscu w rankingu ATP łodzianina.

Jerzy Janowicz (Polska, WC) – Mirza Basić (Bośnia i Hercegowina) 7:6(4), 6:2