Dubaj: Radwańska wróciła na zwycięską ścieżkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w niezłym stylu awansowała do trzeciej rundy turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships. Krakowianka w dwóch setach pokonała Elise Mertens i o miejsce w najlepszej ósemce zawodów powalczy z Catherine Bellis.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla turniejowej „czwórki”, która już w pierwszym gemie straciła podanie, dzięki czemu Belgijka wyszła na prowadzenie 2:0. Nasza najlepsza tenisistka szybko jednak odnalazła właściwy rytm gry i wygrała pięć następnych gemów. Przy wyniku 2:5 Mertens obroniła piłkę setową i utrzymała w serwis, ale chwilę później starsza z sióstr Radwańskich rozstrzygnęła seta na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie meczu 27-latka urodzona w Krakowie zdobyła „breaka” już w pierwszym gemie, ale rodaczka Kim Clijsters błyskawicznie odrobiła stratę. Polka po raz drugi zdołała odebrać serwis rywalce w piątym gemie, ale tym razem nie wypuściła już tej przewagi z rąk, dzięki czemu drugą partię wygrała 6:2.

Szósta obecnie tenisistka świata posłała w tym meczu 10 kończących uderzeń przy 9 niewymuszonych błędach. Belgijka zanotowała na swoim koncie o pięć piłek bezpośrednio wygranych więcej, ale popełniła przy tym 24 pomyłki.

Następną rywalką zwyciężczyni dubajskiej imprezy z 2012 roku będzie Catherine Bellis. Młoda Amerykanka pokonała Laurę Siegemund 7:5 7:6. Agnieszka Radwańska z 17-letnią tenisistką jeszcze nie miała okazji rywalizować.