Surprise: zwycięski powrót Urszuli Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska odnotowała zwycięski powrót po problemach zdrowotnych i czteromiesięcznej przerwie w rywalizacji. W pierwszej rundzie turnieju ITF w Surprise (pula nagród 25 tys. dol.) krakowianka pokonała Jacqueline Cako 6:3, 6:4.

Radwańska (322 WTA) ubiegłoroczny sezon zakończyła w połowie września. Dłuższa przerwa wymuszona była wirusem mononukleozy. Polka skrupulatnie przygotowywała się do powrotu, trenując m.in. w akademii Johana Krieka na Florydzie.

Powrót do gry młodszej z sióstr Radwańskich również nastąpił w Stanach Zjednoczonych. Polka w pierwszej rundzie turnieju w Surprise pokonała reprezentantkę gospodarzy Jacqueline Cako (263 WTA) 6:3, 6:4, wykorzystując sześć z dziewięciu okazji na przełamanie i trzykrotnie tracąc własny serwis.

O awans do ćwierćfinału Urszula Radwańska zagra z rozstawioną z numerem pięć Nadią Podorską (195 WTA) lub kwalifikantką Jaqueline Adiną Cristianą (347 WTA).

Urszula Radwańska (Polska) – Jacqueline Cako (USA) 6:3, 6:4