Puchar Federacji: Linette nokautuje, zdecyduje debel

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja z Tallinna, foto: AFP

Magda Linette w znakomitym stylu doprowadziła do remisu w meczu z Serbią. Polka ograła Ninę Stojanović 6:2, 6:1 i o losach awansu do baraży o Grupę Światową zdecyduje spotkanie deblowe.

Po tym, jak Katarzyna Piter przegrała w trzech setach z Ivaną Jorović, Polki nie mogły pozwolić już sobie na błąd. Na barkach Magdy Linette spoczęła spora odpowiedzialność, lecz nasza tenisistka poradziła sobie z nią znakomicie. Już w pierwszym gemie wywalczyła przełamanie, a później było tylko lepiej.

Wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 3:2 dla Linette. Później nasza tenisistka wygrała siedem gemów z rzędu, praktycznie rozstrzygając losy meczu. Znakomicie funkcjonował serwis – wreszcie pojawiły się asy, a wielokrotnie piłka nie wracała na stronę naszej reprezentantki. Poza tym Linette grała agresywnie i przede wszystkim celnie, co przyniosło znakomite efekty.

Dzięki temu na tablicy wyników po niecałej godzinie pojawił się wynik 6:2, 4:0 i stało się jasne, że za chwilę w meczu Polska-Serbia będzie remis. Stojanović zdołała jeszcze co prawda ugrać honorowego gema, ale po 62 minutach to Polka zwyciężyła 6;2, 6:1.

O losach awansu do baraży o Grupę Światową zdecyduje więc spotkanie deblowe. Klaudia Jans-Ignacik nieco zaskoczyła składem, bo na korcie pojawią się Linette i Piter, a nie zagra Paula Kania. U Serbek para była znana od dawna: na kort znów wyjdą Jorović i Stojanović.