Antalya: półfinał nie dla Hurkacza

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz nie zdołał awansować do najlepszej czwórki zawodów ITF Futures z pulą nagród 15 tys. dolarów. W piątek reprezentant Polski w ćwierćfinale tureckich zawodów nie znalazł sposobu na Alexiosa Halebiana.

Ćwierćfinałowe spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla 20-latka z Wrocławia, który stracił podanie w czwartym gemie, dzięki czemu jego rywal wyszedł na prowadzenie 3:1. Amerykanin bardzo długo pilnował własnego podania, ale w ósmym gemie Polak rzutem na taśmę zdołał odrobić stratę przełamania. Chwilę później tenisista rozstawiony z numerem 4 utrzymał podanie, dzięki czemu wyrównał na 5:5. Jednak w końcówce partii to reprezentant Stanów Zjednoczonych zachował więcej zimnej krwi i zwyciężył 7:5.

Nasz reprezentant z animuszem rozpoczął drugą osłonę spotkania i błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 4:0. Gdy wydawało się, że o losach meczu będzie musiał zadecydować trzeci set, Amerykanin zaczął odrabiać straty i wygrał pięć następnych gemów. Hurkacz zdołał jeszcze utrzymać serwis bez straty punktu, ale tak jak w pierwszym secie, dwa ostatnie gemy padły łupem Halebiana i to on awansował do półfinału.

Młodego Polaka w piątkowym spotkaniu zawiodło podanie. Wrocławianin popełnił aż 11 podwójnych błędów serwisowych, przy tylko jednym asie.