Puchar Federacji: podwójne zwycięstwo Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja z Tallinna, foto: AFP

Magda Linette wygrała pierwszy mecz w tym roku, pokonując Sofię Szapatawę 7:5, 6:4. Dzięki temu Polska ograła Gruzję 2-0 i jutro zagra z Serbią o awans do baraży o Grupę Światową.

Po tym, jak Katarzyna Piter ograła w trzech setach Ekaterinę Gorgodze, Polsce do wygrania grupy wystarczył tylko jeden ugrany set. Magda Linette nie zaczęła meczu z Sofią Szapatawą dobrze – od razu straciła serwis. Później wygrała cztery gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:2, ale i tak było nerwowo.

Polka nie wykorzystała bowiem piłki setowej, a Szapatawa doprowadziła do remisu 5:5. Na szczęście Linette przerwała niekorzystną passę, utrzymała serwis, po czym wywalczyła decydujące przełamanie i wygrała w secie otwarcia 7:5.

Druga odsłona również była zacięta. Gruzinka jako pierwsza wywalczyła breaka, ale końcówka meczu należała już do naszej tenisistki. Od stanu 4:4 Polka najpierw utrzymała serwis, potem raz jeszcze przełamała rywalkę, wygrywając pięć kolejnych piłek od stanu 40-0. To dało jej zwycięstwo w całym meczu 7:5, 6:4.

Dzięki temu Polska ograła Gruzję 2-0, bo kapitanowie obu drużyn zdecydowali, że nie ma potrzeby rozgrywania debla. Mecz o awans do baraży odbędzie się już w sobotę, a rywalkami naszych tenisistek będą Serbki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 czasu polskiego (17:00 w Estonii).