Antalya: Hurkacz wywalczył ćwierćfinał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W czwartek Hubert Hurkacz awansował do najlepszej ósemki turnieju ITF Futeres z pulą nagród 15 tys. dolarów. W drugiej rundzie tureckich zawodów rozstawiony z numerem 4 Polak po ponad 2 i pół godzinnej walce pokonał Toma Kocevara- Desmana.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla wrocławianina, który już w pierwszym gemie odebrał serwis rywalowi. Przewagę „breaka” reprezentant Polski utrzymał do końca partii. Przy wyniku 5:3, Hurkacz miał trzy piłki setowe z rzędu, ale Słoweniec wygrał pięć następnych punktów i utrzymał serwis. W dziesiątym gemie polski tenisista przegrywał z kolei 0:30, ale od tego momentu nie przegrał już ani jednej piłki, posyłając m.in. trzy asy i objął prowadzenie w meczu 1:0.

W drugiej odsłonie spotkania obaj tenisiści pilnowali własnych serwisów aż do dziewiątego gema, w którym drugą okazję na przełamanie wykorzystał 20-latek z Dolnego Śląska, dzięki czemu objął prowadzenie 5:4. Niestety po chwili sam również nie był w stanie utrzymać podanie. Dwa następne gemy także padły łupem Słoweńca, który wyrównał stan pojedynku.

Decydująca partia miała bardzo podobny przebieg do drugiego seta i przez większość czasu obaj tenisiści pilnowali własnych serwisów. W szóstym gemie Kocevar-Desman miał dwa „breakpointy”, ale Hurkacz z trudnej sytuacji wybrnął obronną ręką. Niezwykle zacięty przebieg miał również następny gem, w którym Polak miał cztery szanse na „breaka”, ale żadnej z nich nie wykorzystał. W tej odsłonie meczu obaj zawodnicy mieli sporo szans na przełamanie, ale tak jak w drugim secie, dopiero w dziewiątym gemie jedną z nich jako pierwszy wykorzystał wrocławianin. Tym razem nie było jednak powtórki z drugiego seta, w którym Hurkacz po przełamaniu błyskawicznie stracił przewagę. Tenisista rozstawiony z numerem 4 utrzymał podanie, dzięki czemu zakończył mecz, wykorzystując już pierwszą piłkę meczową.

W ćwierćfinale Hubert Hurkacz zmierzy się z Alexosem Halebianem. Kwalifikant ze Stanów Zjednoczonych wyeliminował rozstawionego z numerem 5, Claudio Fortunę.