Puchar Federacji: Linette nadal bez zwycięstwa w 2017 roku

/ Michał Pochopień , źródło: Korespondencja z Tallinna, foto: AFP

Magda Linette przegrała z Barbarą Haas i nie zdołała przypieczętować zwycięstwa w meczu Polski z Austrią.

Reprezentantka Polski przeciwko Barbarze Haas grała zarówno o zapewnienie naszemu krajowi zwycięstwa nad Austrią, ale także o przerwanie passy porażek (Linette nie wygrała meczu w 2017 roku).

O losach premierowej odsłony tego spotkania zadecydował jej początek – reprezentantka Polski wyszła na kort niedostatecznie skoncentrowana, co popłaciła utratą serwisu w gemie otwarcia. Linette w późniejszej fazie seta miała swoje szansę, aby odrobić stratę, lecz Haas okazała się bezbłędna we własnych gemach serwisowych, dzięki czemu wygrała tę partię.

Również kolejne minuty przyniosły niezwykle wyrónaną batalię – obie tenisistki skupiły się na utrzymywaniu własnego podania – udawało im się to do stanu 3:2 dla Polki. Następnie rozpoczął się festiwal przełamań, w którym lepiej odnalazła się Linette i wyrównała stan gry.

Lepszy początek decydującej partii zanotowała Haas. Tenisistka reprezentująca Austrię podobnie jak w premierowym secie już w pierwszym gemie zdobyła breaka. Wówczas do lepszej dyspozycji wróciła Linette, która starała się grać bardzo ofensywnie. Polka prowadziła 2:1, lecz chwilę później było już 4:3 dla Austriaczki. Haas w dziesiątym gemie była o krok od końcowego zwycięstwa, bowiem stanęła przed dwoma szansami na zakończenie tego meczu. Żadnej z nich nie wykorzystała, popełniła proste błędy, co kosztowało ją przełamanie na korzyść poznanianki.

Festiwal breaków nie miał zamiaru się kończyć – Haas ponownie znalazła przepis na podanie Linette i znów stanęła przed szansą na zakończenie tego meczu. Reprezentantka Austrii po raz kolejny miała piłki meczowe, jednak tym razem zdołała poradzić sobie z presją i mogła wznieść ręce w geście zwycięstwa.

Linette i Haas na korcie numer dwa spędziły dwie godziny oraz 50 minut. Po niezwykle zażartej walce górą była Austriaczka, która triumfowała 6:4, 4:6, 7:5. Taki wynik powoduje, że o losach starcia Polska-Austria zadecyduje mecz gry podwójnej. W nim nasz kraj reprezentowac będą Paula Kania i Katarzyna Piter, a zmierzą się one z Tamirą Paszek i Julią Grabher.