Sankt Petersburg: Rosolska w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska wraz z Jeleną Ostapenko awansowały do ćwierćfinału deblowego turnieju WTA w Sankt Petersburgu. Polka i Łotyszka pokonały 6:2, 6:4 rozstawione z "czwórką" Ralucę Olaru i Olgę Sawczuk.

31-letnia polska specjalistka od gry podwójnej po raz pierwszy zdecydowała się na wspólny start z Jeleną Ostapenko. Debiut wypadł bardzo udanie – w pierwszym meczu w pokonanym polu zostawiły wyżej notowane rywalki, a zwycięstwo polsko-łotewskiego duetu ani przez chwilę nie było zagrożone.

W pierwszej partii Rosolska i Ostapenko dwukrotnie przełamały rywalki i już od trzeciego gema miały przewagę nad rywalkami. Olaru i Sawczuk miały wprawdzie trzy szanse na zmniejszenie strat, ale żadnej z nich nie wykorzystały. Zdobyć breaka udało im się dopiero w drugim secie. Ale Rumunka i Ukrainki dokonały tej sztuki wtedy, gdy przegrywały już 0:3, a Rosolska i Ostapenko miały na koncie podwójne przełamanie. Nie wpłynęło to na końcowy wynik i po 72 minutach gry Polka i Łotyszka zwyciężyły 6:2, 6:4.

W ćwierćfinale Rosolska i Ostapenko zagrają z duetem rosyjskim, Anną Kalinską i Iriną Chramaczewą. Przynajmniej teoretycznie przedstawicielki gospodarzy powinny być mniej groźne.

Dla Alicji Rosolskiej był to drugi wygrany mecz w tym sezonie. Pierwsze zwycięstwo odniosła podczas Australian Open, gdy wraz z Nao Hibino ograły Julię Putincewą i Alison Riske.

Pierwsza runda debla:
J. Ostapenko, A. Rosolska (Łotwa, Polska) – R. Olaru, O. Sawczuk (Rumunia, Ukraina, 4) 6:2, 6:4