Australian Open: niewykorzystana szansa Linette

/ Tomasz Krasoń , źródło: ausopen.com/własne, foto: AFP

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie Australian Open. Polka przegrała 5:7, 4:6 z Mandy Minellą i wciąż pozostaje z jednym wygranym meczem wielkoszlemowym na koncie.

W Melbourne Linette miała szansę na przerwanie passy niepowodzeń w pierwszych rundach imprez wielkoszlemowych. Trafiła bowiem na notowaną kilka miejsc niżej Mandy Minellę z Luksemburga. Nie wykorzystała jednak okazji na awans do drugiej rundy – w obu setach Polka okazała się słabsza o jedno przełamanie.

31-letnia tenisistka z Luksemburga zajmuje aktualnie 105. miejsce w rankingu WTA, a jej najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie jest 3.runda US Open (2010 i 2012 rok). Linette niestety tylko na początku spotkania zagrała tak, jak powinna z rywalką, która była absolutnie w jej zasięgu. W pierwszym gemie nieco zdenerwowana Polka obroniła break pointa, a potem sama rozegrała kilka niezłych gemów, przełamała Minellę i prowadziła 3:1. Niestety taki stan rzeczy nie trwał długo. Wraz z upływem spotkania w grę Polki wkradało się coraz więcej błędów, a doświadczona rywalka potrafiła to wykorzystać. Minella od razu odrobiła stratę podania i następnie panie toczyły rywalizację gem za gem. Do czasu. Przy stanie 5:5 Linette przegrała własny serwis, nie zdobywając punktu. Ambitnie walczyła o doprowadzenie do tiebreaka, ale przy czwartej piłce setowej dla Minelli skapitulowała.

Druga odsłona została ustawiona już na samym początku. Linette od razu straciła serwis, a później nie zdołała już wyrównać. W całym secie miała tylko jednego break pointa, ale skończyło się na niewykorzystanej okazji. Polka również skutecznie serwowała w dalszej części seta. Niestety, Minelli nie udało się już zagrozić. Serwując po zwycięstwo w meczu, tenisistka z Luksemburga bez straty punktu wygrała podanie.

Dla Linette był to siódmy występ w Wielkim Szlemie. Do tej pory w turniejach tej rangi wygrała tylko jeden mecz, w US Open 2015 z Urszulą Radwańską. Przed rokiem w Melbourne Park poznanianka gładko przegrała z Monicą Puig.

Magdzie Linette pozostaje jeszcze start w grze podwójnej. Polka wystąpi w parze ze swoją dobrą koleżanką, Francuzką Alize Cornet. Ich pierwszymi rywalkami będą rozstawione z "szesnastką" Darija Jurak i Anastasia Rodionova.

Mandy Minella (Luksemburg) – Magda Linette (Polska) 7:5, 6:4