Świątek nie do zatrzymania w Traralgon

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Iga Świątek jest już w ćwierćfinale turnieju Grade 1 w Traralgon. To bardzo optymistyczny znak przed juniorskim Australian Open. W trzeciej rundzie z rywalizacji odpadł natomiast Kacper Żuk.

W ostatnim sprawdzianie przed zmaganiami w pierwszym w tym roku turnieju wielkoszlemowym Świątek radzi sobie bardzo dobrze. Na drodze do ćwierćfinału nie straciła seta. W poniedziałkowym meczu trzeciej rundy zwyciężyła 6:3, 6:2 Gabriellę da Silvę Fick.

Przeciwniczką młodej Polki w meczu o półfinał będzie Hurricane Tyra Black. Amerykanka w pierwszej rundzie zwyciężyła najwyżej rozstawioną Rebekę Masarovą i też wygrywa wszystkie mecze w dwóch setach. W juniorskim rankingu znajduje się jednak dużo niżej od naszej najlepszej juniorki, więc to Świątek będzie faworytką.

Do ćwierćfinału nie awansował niestety Kacper Żuk. Młody tenisista uległ 5:7, 5:7 turniejowej "trójce" Marvinowi Moellerowi.