Shenzhen: srogi rewanż Riske

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska nie obroni w Shenzhen zdobytego przed rokiem tytułu. Udany rewanż za zeszłoroczną porażkę w finale wzięła na Polce Alison Riske, która tym razem wygrała w ćwierćfinale 6:2, 3:6, 6:0.

Choć Agnieszka Radwańska ma na koncie 20 singlowych triumfów w rozgrywkach WTA, to jeszcze nigdy nie udało się jej obronić mistrzowskiego tytułu. W Shenzhen miała na to szansę, ale w ćwierćfinale na jej drodze stanęła zeszłoroczna finalistka, Alison Riske.

We wcześniejszych dwóch meczach z Amerykanką krakowianka wygrywała w dwóch setach, w żadnej partii nie straciła więcej niż trzech gemów, lecz Riske już na samym początku meczu pobiła wcześniejsze osiągnięcia z meczów z Radwańską. Amerykanka od pierwszej piłki grała agresywnie, trafiała w kort, a efektem były aż trzy przełamania i prowadzenie 5:0.

Później Radwańskiej udało się odrobić jednego breaka, obronić trzy piłki setowe, ale Polka przegrała pierwszą partię 2:6. Druga była w jej wykonaniu dużo lepsza. Poskutkowały rady Dawida Celta, trochę pomogły błędy rywalki i tym razem to Polka prowadziła 4:0. Riske także odrobiła część strat, lecz dogonić krakowianki nie zdołała – nasza tenisistka wygrała 6:3.

Niestety, trzeci set to prawdziwy pogrom. Radwańska była w nim kompletnie bezradna, a Amerykanka zapisywała na koncie kolejne gemy. Ostatecznie wygrała 6:0, a w żadnym z gemów gra nie toczyła się nawet na przewagi – w całej trzeciej partii Polka wygrała zaledwie sześć piłek! W ten sposób pożegnała się z turniejem w Shenzhen i z nadziejami na pierwszą skuteczną obronę tytułu. Alison Riske powalczy natomiast jutro o drugi z rzędu finał na inaugurację sezonu.