Ad-Dauha: Gawron i Terczyński w drugiej rundzie

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Michał Pochopień

Dwóch reprezentantów Polski, Marcin Gawron i Mateusz Terczyński, zameldowali się w drugiej rundzie turnieju ITF Futures w Ad-Dausze (pula nagród 10 tysięcy dolarów). Z rywalizacją pożegnał się Michał Dembek.

Tenisista pochodzący z Nowego Sącza w Ad-Dausze występuje już drugi tydzień – podobnie jak w poprzednim starcie, udało mu się przebrnąć przez pierwszą rundę. Tym razem Gawron w "meczu otwarcia" niezwykle gładko pokonał francuskiego kwalifikanta, Quentina Folliota. Polak potrzebował zaledwie 46 minut, aby triumfować 6:1, 6:0.

Gawron w Katarze przeżywa pewnego rodzaju deja vu – w drugiej rundzie turnieju ponownie przyjdzie mu się zmierzyć z turniejową "jedynką", Ramkumarem Ramanathanem. W ubiegłym tygodniu w dwóch setach lepszy okazał sie Hindus.

Przepisu na wygrywanie z Polakami nie znalazł Yan Bai – reprezentant w ubiegłym tygodniu musiał uznać wyższość Gawrona, a tym razem, nieoczekiwanie, lepszy od niego okazał się Mateusz Terczyński. Obecnie 990. tenisista świata osiągnął zwycięstwo 6:3, 6;1. 20-latek o awans do ćwierćfinału powalczy z Geoffreyem Blancaneaux bądź Mubarakiem Zayidem.

W pierwszej rundzie turnieju w Ad-Dausze porażkę poniósł Michał Dembek – reprezentant Polski w poniedziałek nie sprostał francuskiemu kwalifikantowi, Matthiew Roy’owi.

Marcin Gawron (Polska) – Quentin Folliot (Francja, Q) 6:1, 6:0

Mateusz Terczyński (Polska) – Yan Bai (Chiny) 6:3, 6:1

Matthew Roy (Francja) – Michał Dembek (Polska) 7:6(2), 7:6(4)