Ad-Dauha: Gawron nie sprawił niespodzianki

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Michał Pochopień

Marcin Gawron na drugiej rundzie zakończył rywalizację w turnieju ITF w Ad-Dausze (pula nagród 10 tysięcy dolarów amerykańskich). Tenisista pochodzący z Nowego Sącza przegrał z Ramkumarem Ramanathanem.

O losach premierowej odsłony tego pojedynku zadecydowało jedno przełamanie – wprawdzie Gawron miał cztery szansę na uzyskanie breaka, to jednak nie wykorzystał żadnej z nich. Skuteczniejszy w tej kwestii okazał się Hindus, który wygrał podanie przeciwnika w ósmym gemie.

Reprezentant Polski także w drugim secie nie był w stanie zaskoczyć faworyzowanego rywala – Ramanathan, który w Ad-Dausze jest rozstawiony z numerem jeden, całkowicie przejął inicjatywę. Udało mi się dwa razy przełamać serwis Gawrona i po jednej godzinie oraz 44 minutach, odniósł zwycięstwo 6:3, 6:2.

Gawron w Katarze grał także w deblu – jego partnerem był Maciej Nowak. Reprezentanci Polski w pierwszej rundzie przegrali z duetem Daniel Altmaier / Ulises Blanch 5:7, 2:6.

Ramkumar Ramanathan (Indie, 1) – Maciej Gawron (Polska) 6:3, 6:2

Pierwsza runda debla:

D. Altmaier, U. Blanch (Niemcy, Stany Zjednoczone) – M. Gawron, M. Nowak (Polska) 7:5, 6:2