Ad-Dauha: Szybki awans Gawrona

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Michał Pochopień

Marcin Gawron potrzebował zaledwie 57 minut, aby awansować do drugiej rundy imprezy ITF Futures w Ad-Dausze (pula nagród 10 tysięcy dolarów). Jego rywal, Yan Bai, skreczował po pierwszym gemie drugiego seta.

Początek tego spotkania był bardzo chaotyczny w wykonaniu obu zawodników, co poskutkowało czterema przełamaniami w pierwszych pięciu gemach. Reprezentant Chin prowadził 3:1, lecz wypuścił prowadzenie z rąk. Następnie do ofensywy przeszedł Gawron, który zapisał premierową odsłonę na swoje konto.

Gawron koniecznie chciał pójść za ciosem od początku kolejnego seta. Reprezentant Polski już w pierwszym gemie wykorzystał szansę na przełamanie rywala. Wtedy Chińczyk nieoczekiwanie podjął decyzję o poddaniu tego meczu, choć wcześniej nic nie wskazywało na jakikolwiek uraz.

Tenisista z Nowego Sącza o awans do ćwierćfinału powalczy z lepszym w starciu pomiędzy: turniejową "jedynką", Hindusem Ramkumarem Ramanathanem a reprezentantem gospodarzy, Mousa Zayedem.

Marcin Gawron (Polska) – Yan Bai (Chiny) 6:4, 1:0 i krecz