Szarm el-Szejk: Czterech Polaków w ćwierćfinale

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: Peter Figura

Czwartek był kolejnym dobrym dniem dla reprezentantów Polski rywalizujących turnieju ITF w Szarm el-Szejk (pula nagród 10 tysięcy dolarów). Czterech Biało-czerwonych zameldowało się w ćwierćfinale imprezy rozgrywanej w egipskim kurorcie.

Kłamstwem nie będzie, jeśli powiemy, iż reprezentanci Polski zdominowali ten tydzień w egipskim Szarm el-Szejk. Sześciu Polaków w czwartek stanęło do walki o ćwierćfinał tej imprezy i czterech z nich wywalczyło awans.

W dwóch meczach doszło do bratobójczej rywalizacji – nie najlepiej to spotkanie będzie wspominać Piotr Matuszewski, który przegrał pierwsze siedem gemów starcia z Kacprem Żukiem i zapewne z powodu kontuzji, po 23 minutach zdecydował się na krecz. Tymczasem niezwykle wyrównaną batalię stoczyli Kamil Gajewski i Szymon Walków. Ostatecznie górą w starciu rówieśników był Gajewski, który będzie kolejnym rywalem Żuka. To powoduje, że jeden z nich po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale imprezy rangi ITF.

Błyskawiczne zwycięstwo odniósł Grzegorz Panfil, który po jednej godzinie i 13 minutach gry, pokonał francuskiego kwalifikanta, Alexandru Danesa 6:2, 6:3. W ćwierćfinale na drodze turniejowej "siódemki" także stanie zawodnik, który musiał przebijać się przez eliminację. Będzie to Włoch Joy Vigani.

W ćwierćfinale zameldował się Mateusz Terczyński, który po raz drugi w tym sezonie doszedł do tej fazy w imprezie rangi ITF. Rywal reprezentanta Polski, Oleg Khotkov, skreczował przy stanie 6:7(5), 3:2. Terczyńskiego w 1/4 finału czeka trudne zadanie, gdyż przyjdzie mu się zmiej rozstawionym tenisistą, Vladyslavem Manafovem.

Grzegorz Panfil (Polska, 7) – Alexandru Danes (Francja, Q) 6:2, 6:3

Kamil Gajewski (Polska) – Szymon Walków (Polska) 6:4, 6:7(6), 6:2

Kacper Żuk (Polska, WC) – Piotr Matuszewski (Polska) 6:0, 1:0 i krecz

Mateusz Terczyński (Polska) – Oleg Khotkov (Ukraina, WC) 7:6(5), 6:3.