Mińsk: druga runda nie dla Jegiołki

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto:

Justyna Jegiołka nie poszła za ciosem i po udanych kwalifikacjach odpadła w drugiej rundzie turnieju ITF w Mińsku (łączna pula 25 tys. dol.). Polka przegrała 3:6, 4:6 z Poliną Lejkiną z Rosji.

Jegiołka z powodzeniem przeszła przez kwalifikacjacje, ale na kolejne zwycięstwo nie było już jej stać. 25-latka po raz drugi w karierze zmierzyła się z Lejkiną – obecnie 283. zawodniczką rankingu WTA – i po raz drugi z nią przegrała.

Początek spotkania był dla Polki wyjątkowo nieudany. Przegrywała już 0:4, odrobiła jednak stratę dwóch przełamań i zbliżyła się do przeciwniczki na jednego gema – 3:4. Niestety, po raz kolejny straciła serwis, a na kolejny powrót Rosjanka już jej nie pozwoliła.

Drugi set miał całkiem inny przebieg. Lejkina przełamała na 1:0, Jegiołka natychmiast odłamała i obie utrzymywały podanie aż do gema lacostowskiego. Breaka zaliczyła wtedy 22-latka z Rosji i sprawdziła się prawidłowość Rene Lacosty. Lejkina wygrała też całego seta, choć Jegiołka doprowadziła do przełamania powrotnego na 4:4. Kolejne dwa gemy poszły jednak na konto przeciwniczki.

Polina Lejkina (Rosja) – Justyna Jegiołka (Polska, Q) 6:3, 6:4