Leimen: niewykorzystane meczbole Hurkacza

Hubert Hurkacz na półfinale zakończył udział w turnieju ITF w Leimen (pula nagród 10 tys. dolarów). 19-letni Polak przegrał z rozstawionym z numerem dwa Yannem Martim 4:6, 6:2, 5:7, nie wykorzystując dwóch meczboli.

Hurkacz w ostatniej chwili zdecydował się na występ w niemieckim „futuresie” i musiał przedzierać się przez eliminacje. W turnieju głównym został rozstawiony z numerem cztery. Droga do półfinału nie była dla naszego tenisisty lekka, gdyż dwa spotkania rozstrzygał po trzysetowej rywalizacji.

Dzisiejsze spotkanie, z wyżej notowanym Szwajcarem, również rozstrzygnęło się w trzech setach. Pierwszą partię Marti zapisał na swoje konto dzięki jednemu przełamaniu (w siódmym gemie). W drugiej odsłonie zdecydowanie skuteczniejszy był Hurkacz, tracąc tylko dwa gemy.

Największych emocji dostarczył trzeci set. Jako pierwszy przełamanie wywalczył Szwajcar, który prowadził 3:1. Wrocławianin odrobił straty, a w jedenastym gemie miał dwa meczbole. 399. w rankingu Marti wyszedł jednak z opresji, utrzymał podanie, a także zapisał na konto dwa kolejne gemy. Mecz trwał dwie godziny oraz 28 minut.

Nasz tenisista wyjedzie jednak z Leimen z tytułem. Wczoraj Hubert Hurkacz i jego trener Aleksander Charpantidis wygrali finał debla, ogrywając reprezentantów gospodarzy Marvina Mollera oraz Tima Ruehla 6:1, 6:3. Dla Hurkacza jest to pierwszy deblowy tytuł w rozgrywkach ITF.