Leimen: awans Hurkacza

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W środę Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy turnieju ITF (pula nagród 10 tysięcy dolarów) rozgrywanego w Niemczech. Polski tenisista w trzech setach pokonał Micka Veldheera.

Wrocławianin rozpoczął spotkanie w najlepszy możliwy sposób i przełamała rywala już w pierwszym gemie, dzięki czemu objął prowadzenie 2:0. Jak się później okazało był to decydujący moment pierwszego seta, bo Holender już do końca partii nie zdołał odrobić straty.

Druga odsłona pojedynku rozpoczęła się bardzo podobnie, ale tym razem do Veldheer odebrał serwis reprezentantowi Polski już w pierwszym gemie. W siódmym gemie powtórzył tę sztukę i objął prowadzenie 5:2. Tenisista rozstawiony z numerem 4 zdołał odrobić stratę jednego przełamania, ale po chwili ponownie oddał podanie i reprezentant Holandii wyrównał stan meczu.

Na początku decydującego seta obaj tenisiści pilnowali własnych serwisów. W piątym gemie jako pierwszy „breaka” wywalczył Hurkacz. Tenisista rozstawiony z numerem 4 tej przewagi nie oddał już do końca, dzięki czemu zwyciężył 6:4.

O ćwierćfinał w Leimen polski tenisista zmierzy się albo z Patrickiem Mayerem albo z Justinem Schlageter. W środę Hurkacz razem ze swoim trenerem Aleksandrem Charpantidisem powalczą także o najlepszą czwórkę w turnieju gry podwójnej.